Przygotowanie:
Do miski przesiewamy mąkę, cukier puder i proszek do pieczenia. Dodajemy żółtka oraz pokrojone w kostkę masło i zagniatamy ciasto. Wkładamy na godzinę do lodówki. Po wyjęciu rozwałkowujemy je i wkładamy do foremek na babeczki. Pieczemy około 15 minut w temperaturze 200 stopni. W międzyczasie umyte jabłka kroimy w ćwiartki, usuwamy gniazda nasienne i kroimy na cienkie plasterki o grubości 3-4 mm. Sok jabłkowy zagotowujemy z cukrem i cynamonem. Następnie dodajemy plasterki jabłek. Gotujemy przez 2-3 minuty, aż staną się miękkie (ale nie będą się rozpadać). Następnie wyjmujemy i odsączamy.
Na lekko przestudzone upieczone spody babeczek wykładamy po łyżce truskawkowej pianki. Następnie układamy na niej jabłka pokrojone w plastry, tak by krawędź ze skórką była na wierzchu. Jabłka układamy w kształcie róży. Pieczemy jeszcze przez około 15 minut. Po wystudzeniu ostrożnie wyjmujemy. Dekorujemy łyżką musu truskawkowego. Posypujemy cukrem pudrem.
Historia:
Drwalew to miejsce otoczone owocowymi sadami. Uprawa jabłoni dla ludzi urodzonych i wychowanych na grójeckiej ziemi ma niezwykłe znaczenie. Darem sadów są nie tylko wartościowe owoce, ale przede wszystkim szereg wspomnień, których by nie było bez życiowej pasji miłośników sadownictwa. Kwitnący wiosną jabłkowy sad, jego urok i zapach, przywołują spokój i radość, a jesienne zbiory, to satysfakcja i zwieńczenie pracy polegającej na dbaniu o każde drzewo.
Smak jabłek, utożsamiany jest z najlepszymi wspomnieniami z dzieciństwa, kojarzonego z domowym zaciszem, w którym unosi się zapach ciasta. Jabłko podane w każdej postaci ma w sobie coś wyjątkowego. Kruche ciasto, lekka pianka, rozpływające się w ustach delikatne, jabłkowe płatki sprawią, że przenosimy się do babcinej kuchni.